Palīdzam piepildīt īpašo bērnu sapņus

2019. gada 20. novembris


Katram bērnam ir savi sapņi. Visdažādākie. Tos visbiežāk piepilda paši vecāki. Taču īpašajiem bērniem, kurus skarusi smaga slimība, ir pavisam citi sapņi, un ne vienmēr tie ir tik vienkārši piepildāmi.

2019.gadā BeOpen realizēja labdarības programmu – Palīdzam piepildīt īpašo bērnu sapņus. Tās uzdevums – uzdāvināt pozitīvas emocijas, palīdzēt augt un attīstīties, kļūt patstāvīgākiem un pašapzinīgākiem tiem bērniem, kuru ikdienā ir ne mazums sāpju, skumju un pārdzīvojumu.

Programmas pirmie dalībnieki – četri bērni ar kustību traucējumiem no Rīgas un Valmieras ir saņēmuši savu īpašo trīsriteni, kas viņiem dod iespēju justies tikpat līdzvērtīgiem kā veselie vienaudži un vienlaikus veicina rehabilitāciju.

Velosipēdi aprīkoti ar speciāliem stiprinājumiem kāju pēdām un muguras balstam. Papildus braucamrīks tiek aprīkots arī ar elektrisko piedziņu, lai kustību uz priekšu var turpināt arī tad, kad kājiņas minoties būs nogurušas.

Programmas dalībnieku otrajā grupā ir trīs fantastiskas meitenes jutīgajā vecumā, kad sapņots tiek par skaistām kleitām un svētkiem piemītošo pošanos un rotāšanos. Taču šo meiteņu ikdiena ir ratiņkrēsls, bieži vien tam klāt nāk noslēgtība un bailes būt nesaprastām un nepieņemtām savu vienaudžu vidū.

Projekta ietvaros trim meitenēm – Elīnai no Salacgrīvas, Diānai no Rīgas un Jekaterinai no Ogres radīta brīnišķīga dāvana – teorētisko un praktisko nodarbību meistarklase. Saņemtas ne tikai jaunas zināšanas, bet iegūta arī lielāka ticība sev un tik ļoti nepieciešamā apziņa, ka ratiņkrēsls vai citi kustību ierobežojumi nav šķērslis sievišķīgam skaistumam un spilgtas, interesantas personības izaugsmei.

Projekts realizēts sadarbībā ar žurnālu IEVA: papildus nodarbību meistarklasei tapa brīnišķīga fotosesija un nopietna saruna par meiteņu talantiem, uzņēmību, neatlaidību un arī par to, kas dažkārt sāpina. Šīs sarunas un fotogrāfijas publicētas žurnāla IEVA 20.novembra numurā.

Plašāka informācija par meitenēm un fotosesijas mirkļi apskatāmi šeit.

Lai mums arī turpmāk izdodas daļu no sava prieka uzdāvināt šiem bērniem un piepildīt viņu mazos lielos sapņus!