Draugs īpašam bērnam

Ir īpaši bērni un īpašas situācijas, kurās bērnu veselību un pašsajūtu uzlabot palīdz dzīvnieki – delfīni un zirgi. Līdztekus delfīnterapijai un reitterapijai arvien biežāk palīgā nāk arī kanisterapija, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts un apmācīts suns.

Pieci bērni un viņu ģimenes ir ilgtermiņa programmas ‘’Draugs īpašam bērnam” dalībnieki. Tās mērķis - nodrošināt četriem bērniem ar īpašām vajadzībām suni-asistentu un vienam vājredzīgam puisim - suni-pavadoni.

Atšķirībā no citām starptautiskām programmām, topošie četrkājainie palīgi kopā ar jaunajiem saimniekiem dzīvo jau no kucēna vecuma. Atbilstošus kucēnus, kuriem piemīt konkrētajam bērnam piemērotas rakstura īpašības, atlasīja piesaistītie eksperti. Programmu vairāk nekā pusotra gada garumā palīdz realizēt pieredzējuši speciālisti. Kinologi un kanisterapeiti strādā individuāli ar katru no bērniem, viņu ģimenēm un topošajiem asistentiem.

Ir liels prieks redzēt tos rezultātus, kas projekta ietvaros sasniegti divu gadu laikā. Būtiskas, ļoti pozitīvas pārmaiņas notiek visu mūsu projekta dalībnieku ikdienā. Rīdziniecei Katrīnai, valmierietim Robertam, Elīnai no Liepupes un liepājniekam Kirilam topošie suņi-asistenti un suns-pavadonis kļuvuši jau par nozīmīgu stimulu būt aktīvākiem ikdienā, drošāk iekļaujoties ikdienas norisēs un kļūstot pašapzinīgākiem. Savukārt trauslajam Evertam, kurš pasauli izzina pamatā ar dzirdi un tausti, topošais draugs Ori ir kļuvis par nopietnu saikni ar pasauli.

Labdarības programmu “Draugs īpašam bērnam” tās pieciem dalībniekiem pilnībā nodrošina labdarības fonds BeOpen. Esam gandarīti, ka mūsu iniciatīvai ir pievienojušies daudzi atsaucīgi cilvēki, un mēs kopā varam palīdzēt šiem īpašajiem bērniem un viņu ļoti izturīgajiem vecākiem.

Ikviens tiek aicināts pievienoties šim labdarības projektam, palīdzot bērniem ar īpašām vajadzībām iegūt draugus un nodrošinot profesionālu suņu-asistentu ilgtermiņa mācību programmu.

Atbalstu var sniegt ar savu maksājuma karti tieši šeit vai izdarīt pārskaitījumu caur internetbanku:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis – Draugs īpašam bērnam.

Kanisterapija ir ārstnieciskā rehabilitācija, kas var palīdzēt bērnam pārvarēt sociālo atstumtību, paaugstināt pašvērtību, mazināt neirozes, uzlabot kustību koordināciju un stiprināt psiholoģisko noturību. Latvijā petterapija jeb dzīvnieku terapija ir jauna iniciatīva, bet citur pasaulē tā tiek īstenota jau ar labiem panākumiem.