Bērniem ar kustību traucējumiem

Palīdzam augt un staigāt

Labdarības fonds BeOpen uzsācis jaunu labdarības programmu “Bērniem ar kustību traucējumiem.” Tās mērķis – mazināt sāpes, uzlabot pārvietošanās iespējas, palīdzēt augt un staigāt tiem bērniņiem, kurus ir skārusi smaga slimība un kuri vienmēr būs mūsu īpašie bērni. Visi kopā mēs varam viņiem atvieglot ikdienu un uzlabot viņu dzīves kvalitāti un pavērt jaunas iespējas.

Pirmie draugi mūsu programmā – desmitgadīgā Rūta un divpadsmitgadīgais Tomass no Rīgas.

Rūtai ir 10 gadi. Priekšlaicīgu dzemdību rezultātā meitenei izveidojās smadzeņu bojājums. Ārstu prognozes bija skarbas, taču ieguldot smagu darbu, Rūta tagad māk staigāt ar pieturēšanos, mācās Rīgas Kristīgās sākumskolas 2.klasē, prot angļu valodu, apgūst spāņu valodu. Ir uzsākusi ratiņkrēsla tenisa nodarbības un sapņo par dzīvi laukos.

Rūtas ikdiena ir rehabilitācija un vingrošana, ergoterapija, logopēds, reitterapija. Meitenei un ģimenei ir jāveic liels darbs, lai uzturētu sasniegto un iemācītos pēc iespējas būt patstāvīgai ikdienā (ģērbšanās, higiēna, ēšana, pārvietošanās). Rūta drīkst staigāt tikai ortozēs, kuras regulāri ir jāpielāgo vai jāgatavo jaunas, jo meitene aug. Ar tām staigājot viņa jūtas daudz stabilāk un drošāk. Šīs speciāli Rūtai paredzētās ortozes izgatavo ortopēdijas klīnikā “Dynamics Competence Center” Vācijā, kurp jau pavisam drīz meitenei jādodas.

Lidmašīnas biļetes nodrošinās AirBaltic sadarbībā ar Latvijas Bērnu Fondu, savukārt mēs varam palīdzēt atvieglot uzturēšanās laiku Vācijā un Rūtai tikt pie jaunām ortozēm, kuru cena ir 1950 eiro.

Ar Rūtu un viņas ģimeni aicinām iepazīties šajā sirsnīgajā video

Tomass ir sirsnīgs un zinātkārs puisēns, kuram patīk dzīvnieki un grāmatas. Tieši viņa zīmējums “Mans Ziemassvētku sapnis” tika izmantots bankas BlueOrange klientu sveikšanai gadu mijā.

Tomass pats var pārvarēt dažus simtus soļu, taču lielākam attālumam nepieciešams ratiņkrēsls. Lai Tomass justos drošāks un pārliecinošāks, lai arvien palielinātos viņa paša noieto soļu daudzums, ir nepieciešama speciāla SPIO veste-korsete, kas viņam tiek izgatavota individuāli.

SPIO vestē ir speciāli iestrādātas muskuļu un locītavu atbalstošās šķiedras, kas palīdz noturēt ķermeņi. Tā kā Tomasa mugurkauls ir ļoti mobils, šī SPIO veste palīdzēs veidot pareizāku gaitu un noturēt mugurkaulu, aizkavēs skoliozes veidošanos un mazinās muguras sāpes. Arī šī veste tiks izgatavota Vācijas ortopēdijas klīnikā “Dynamics Competence Center”, kurp Tomass dosies vasaras beigās, kad būs atlabis pēc kārtējās operācijas. Īpašā veste Tomasam izmaksās ap 4 000 EUR, tāpat nepieciešams atbalsts puisēna un mammas lidojumam uz Vāciju un uzturēšanās izmaksām.

Tie, kas kopā ar mums vēlas palīdzēt Rūtai un Tomasam, ir aicināti ziedot projektam “Bērniem ar kustību traucējumiem.”