Labdarības programma "Zaļā lampa"

Kopīgiem spēkiem mēs noteikti varam izdarīt vairāk un palīdzēt vairāk!


Katru otrdienu plkst.16.00 Radio Baltkom ēterā (93,9 FM) skan ‘’Zaļā lampa” - labdarības radio raidījums par tiem, kam vajadzīga palīdzība un tiem, kuri ir gatavi palīdzēt paši.

Katru otrdienu klausītāji tiek iepazīstināti ar kādu īpašu varoni, kurš patiesi laimīgs ir tikai sapņos un kuram ļoti nepieciešams mūsu atbalsts. Ikviens, kuram ir atsaucīga un dāsna sirds, ziedojumam var izmantot labdarības tālruni 9 000 6384. Viens zvans maksā 1,42 EUR.

Ja esat gatavs sniegt lielāku atbalstu, ar savu maksājuma karti varat ziedot tieši šeit vai izdarīt pārskaitījumu caur internetbanku mērķa kontā Zaļā lampa.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Mērķis – Zaļā lampa

Visi ziedojumi, kas nedēļas laikā līdz nākamajai otrdienai tiek saņemti uz Ziedojuma tālruni vai ieskaitīti mērķa kontā Zaļā lampa, tiek nodoti radio raidījuma varoņa ārstniecības vai rehabilitācijas izdevumiem.

• No 1. līdz 8. septembrim Zaļās lampas labdarības programma bija veltīta četrgadīgajam Davidam no Daugavpils – viņam ir nepieciešama palīdzība ārstēšanai Sanktpēterburgas smadzeņu izpētes institūtā. Davida atbalstam un nepieciešamajam rehabilitācijas un ārstniecības kursam ir saņemti ziedojumi 6840 eiro apmērā. Davids ir zinātkārs, mierīgs un komunikabls puisēns, taču vēl joprojām nerunā ne vārda, - viņam ir nopietni galvas smadzeņu attīstības traucējumi, diagnoze ir reta slimība, kas pēc statistikas sastopama vienam no 10 000 jaundzimušo. Tuvāk ar puisēnu un viņa mammas cīņu par Davida veselību lasiet šeit. (08.09.2020.)

• No 8. līdz 15. septembrim 3-gadīgajam Valteram ir saziedoti 4097 eiro. Puisēnam ir autiskā spektra traucējumi, viņš joprojām ar pasauli sazinās savā valodā, tāpēc viņam nepieciešams neiroloģiskās ārstēšanas kurss, lai palīdzētu adaptēties dzīvei un raisītu spēju pateikt tik ļoti gaidīto māmiņas vārdu. Vairāk par Valteru un viņam nepieciešamo rehabilitācijas metodi ABM lasiet šeit. (15.09.2020.)

• No 15. līdz 22. septembrim esam saņēmuši ziedojumus 3560 EUR apmērā, lai palīdzētu Valērijai Jakimovai – meitenei, kas tikai pirms gada, 17 gadu vecumā, sāka patstāvīgi staigāt. Vispirms bija pāris nedroši soļi no ratiņkrēsla līdz māmiņai, tad – jau drošāki – pa gaiteni. Nu jau Valērija var pati noiet arī lielākus attālumus. Ļoti svarīgi – nepazaudēt sasniegto un turpināt attīstību, tāpēc Valērijai ir regulāri jāturpina rehabilitācija. Par meiteni, kura nepadodas, tic cilvēkiem un kura pati tik mērķtiecīgi apgūst visu jauno – zīmē un pat apgūst korejiešu valodu, plašāk lasiet šeit. (22.09.2020.)

• No 22. līdz 29. septembrim ņiprajam un smaidīgajam Madaram, kuram oktobrī paliks 6 gadi, ir saņemti ziedojumi 5715 EUR. Dauna sindroms ir ievērojami aizkavējis zēna attīstību. Šobrīd Madars vēl nerunā. Taču bērniem ar Dauna sindromu VAR palīdzēt. Ir pieejamas vairākas veiksmīgas metodes un mācību programmas ar pierādītu efektivitāti, savukārt alternatīvās komunikācijas programmas un iekļaujošā izglītība ļauj ievērojami uzlabot šādu cilvēku dzīves kvalitāti. Īpašo bērnu vecāki zina - jo intensīvāk notiek nodarbības viņu dzīves agrīnajā posmā, jo lielākas cerības ir sasniegt lielāku stabilitāti un attīstību vēlākajos gados. Tāpēc šobrīd ir tik svarīgi neapstāties. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu ABA terapijas kursu un nodarbības ar logopēdu, kā arī saņemtu vismaz nelielu asistenta atbalstu papildus attīstības veicināšanai, Madaram ir nepieciešams mūsu atbalsts. Tuvāk ar zēnu un viņa ļoti apņēmīgo mammu aicinām iepazīties šeit. (29.09.2020.)

 No 29. septembra līdz 6. oktobrim labdarības programma “Zaļā lampa” bija veltīta četrgadīgajam Rodionam. Zēns joprojām nerunā, dzīvo savā pasaulē un viņam ir nopietni uzvedības traucējumi. Augusta beigās zēns ar tēti konsultējās neiroloģijas centrā “Doktrīna” Sanktpēterburgā. Šis centrs specializējas bērnu ar attīstības un runas funkcijas traucējumiem ārstēšanā, izmantojot dažādas efektīvas metodes un programmas, kas spēj palīdzēt tādiem bērniņiem kā Rodions. Ārsti veica Rodionam visu nepieciešamo diagnostiku un galvas smadzeņu izmeklējumus, piemeklējot viņam kompleksu ārstēšanās kursu. Tuvākajos mēnešos zēnu kopā ar tēti tur jau gaida. Rodionam ir paredzēti divi ārstniecības kursi, tāpēc nepieciešams atbalsts 5900 EUR. Šobrīd ir saņemti ziedojumi 4108 EUR apmērā un zēns jau var doties uz Sanktpēterburgu. Ceram, ka tuvāko mēnešu laikā mums izdosies sniegt atbalstu arī otrajam tik ļoti nepieciešamajam ārstniecības kursam. Ģimene ir uzticējusi savu stāstu šeit ar ticību, ka viņu pieredze var noderēt arī kādai citai ģimenei. (06.10.2020.)

• No 6. līdz 13. oktobrim Jevgeņijam Ivaničevam, kurš nospēlējis vairāk nekā 150 lomas uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatuves un visu mūžu nesavtīgi palīdzējis cilvēkiem, ir saziedoti 6610 EUR, lai apmaksātu sarežģītu acu operāciju un palīdzētu atgriezt acīm gaismu. Ar cienījamo Rīgas Krievu teātra aktieri  aicinām iepazīties šeit. (13.10.2020.)

No 13. līdz 20. oktobrim labdarības programma Zaļā lampa palīdzēja 11 gadīgajai Aleksandrai no Jelgavas. Dzemdību traumas dēļ meitenei ir nopietni veselības traucējumi, viņa nerunā. Aleksandrai ir nepieciešama palīdzība, lai apmaksātu audiologopēda un speciālās alternatīvās nodarbības. Ir saņemti ziedojumi 4689 EUR apmērā, kas nodrošinās nodarbības gandrīz divu gadu garumā. Ar Aleksandru un viņas apbrīnojamo tēti aicinām iepazīties šeit. (20.10.2020.) 

• No 20. līdz 27. oktobrim labdarības programma Zaļā lampa veltīta tam, lai 25 cilvēkiem Daugavpilī ar smagu invaliditāti nodrošinātu palīdzību nelaimes brīdī. Ierīces “Dzīvības poga” iegādei un pakalpojuma nodrošināšanai gada laikā nepieciešami 4925 eiro, uz vienu cilvēku – 197 eiro gadā. Sīkāk par šī atbalsta nozīmi lasiet šeit. (20.10.2020.)

Tiem, kas vēlas sniegt savu atbalstu, tiek dota iespēja izdarīt to ar ziedojumu: 

Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Ziedojuma mērķis – Dzīvības Poga

Mēs katrs varam savu mazo artavu pievienot, lai kopā paveicam labu lielu darbu! 

Informācijai. Ikvienam Zaļās lampas labdarības programmas dalībniekam ir iespējams sniegt papildus atbalstu jebkurā laikā, arī ārpus minētajiem datumiem. Tādā gadījumā, veicot ziedojumu uz BeOpen kontu nr.  - 
LV59 CBBR 1123 2155 000 10,  - jānorāda konkrētā ziedojuma saņēmēja vārds.