Neērtie bērni

“Neērtie bērni” ir izvērsts un sociāli atbildīgs fotoprojekts, kura ietvaros tā autore Arita Strode- Kļaviņa fotografēja 15 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Viņu diagnozes ir visdažādākās: bērnu cerebrālā trieka, Dauna sindroms, autisms, epilepsija, Spina bifida, garīga rakstura traucējumi un ļoti retas ģenētiskas saslimšanas.

Fotogrāfes mērķis bija parādīt, ka bērni ar īpašām vajadzībām ir tikpat brīnišķīgi un skaisti kā veselie bērni, tāpēc arī projektā “Neērtie bērni” netiek uzsvērta invaliditāte, bet izcelta individualitāte, vispirms saredzot bērnu un tikai tad viņa diagnozi. Tieši tāpēc attēlos nav ratiņkrēslu vai citu palīglīdzekļu, kas ir šo bērnu ikdiena.

Fotogrāfe Arita Strode-Kļaviņa ir palīdzējusi sabiedrībai pamanīt trauslos bērnus, savukārt ikviens no mums var sniegt atbalstu, kas viņiem ir tik ļoti nepieciešams. Rehabilitācijas, procedūras, nodarbības – tā ir šo bērnu ikdiena, lai iespējami reālāks kļūtu katra bērniņa vecāku sapnis – pieaugot kļūt iespējami patstāvīgākiem.

Fotoizstāde “Neērtie bērni” no 6. februāra līdz 31.martam būs aplūkojama Latvijas Nacionālās bibliotēkā Rīgā.**


“Mēs ikviens varam sniegt savu atbalstu šiem īpašajiem bērniem un viņu izturīgajiem un varonīgajiem vecākiem. Mēs visi kopā varam palīdzēt mazināt sāpes, palīdzēt attīstīties, augt un staigāt tiem, kurus skārusi smaga slimība un kuri visa mūža garumā būs īpašie bērni. Mēs visi kopā varam viņiem atvieglot ikdienu un uzlabot viņu dzīves kvalitāti un pavērt jaunas iespējas,” aicina labdarības fonda BeOpen valdes locekle Ingrīda Šmite.


Fotoprojektā piedalījušās ģimenes no Rīgas un apkārtnes novadiem, Jelgavas, Tukuma un Gulbenes.

Nosaukums “Neērtie bērni” apzināti ticis izvēlēts atklāts un mazliet provokatīvs, jo tādi šie bērni diemžēl ir – neērti sabiedrībai, medicīnas nozarei un citur. Taču precīzs, jo, meklējot ģimenes, kas labprāt ļautu sevi fotografēt un šīs bildes publicēt, tika saņemtas vairākas vēstules ar apliecinājumu: "Jā, tieši tā mēs arī jūtamies!"


Izstāde nepilna gada laikā ir apceļojusi Jelgavu, Talsus, Preiļus, Gulbeni, Tukumu, Liepāju, Ventspili un 2020. gadā būs aplūkojama Vilcē, Daugavpilī, ar Vidzemes plānošanas reģiona atbalstu Mazsalacā, Strenčos, Kocēnos, Madonā un Burtniekos, pēc tam Lapmežciemā un noslēgsies Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.

Plašāka informācija un fotostāsti par katru no bērniņiem ir aplūkojami fotogrāfes lapā.

Ja jūs ir uzrunājuši šie aizkustinošie fotoizstādes stāsti un jūs vēlaties atvērt savu sirdi un sniegt kaut vismazāko atbalstu kādam no šiem īpašajiem bērniem Rīgā, Jelgavā, Tukumā, Gulbenē, mēs dodam šādu iespēju, izdarot mērķa ziedojumu labdarības fonda “BeOpen” kontā. Jūsu atbalsts dos iespēju papildus rehabilitācijas nodarbībām, kuras tik ļoti nepieciešamas ikvienam no viņiem.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Lūdzam norādīt ziedojuma mērķi - Neērtie bērni

(Mērķa ziedojums paredzēts projekta “Neērtie bērni” dalībnieku – bērnu ar īpašām vajadzībām – papildus rehabilitācijas nodarbībām)

Apvienojot spēkus, kopā var paveikt daudz un palīdzēt vairāk! Un mēs ļoti ticam, ka šīs fotogrāfijas darīs sabiedrību kaut mazliet atvērtāku, saprotošāku un cilvēcīgāku.

** Izstāde aplūkojama LNB 7.stāvā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3). Darba laiks: P.-Pk. 9.00–20.00; S., Sv. 10.00–17.00 Ieeja bez maksas.