Neērtie bērni

“Neērtie bērni” ir izvērsts un sociāli atbildīgs fotoprojekts, kura ietvaros tā autore Arita Strode- Kļaviņa fotografēja 15 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Viņu diagnozes ir visdažādākās: bērnu cerebrālā trieka, Dauna sindroms, autisms, epilepsija, Spina bifida, garīga rakstura traucējumi un ļoti retas ģenētiskas saslimšanas.

Fotogrāfes mērķis bija parādīt, ka bērni ar īpašām vajadzībām ir tikpat brīnišķīgi un skaisti kā veselie bērni, tāpēc arī projektā “Neērtie bērni” netiek uzsvērta invaliditāte, bet izcelta individualitāte, vispirms saredzot bērnu un tikai tad viņa diagnozi. Tieši tāpēc attēlos nav ratiņkrēslu vai citu palīglīdzekļu, kas ir šo bērnu ikdiena.

Fotogrāfe Arita Strode-Kļaviņa ir palīdzējusi sabiedrībai pamanīt trauslos bērnus, savukārt ikviens no mums var sniegt atbalstu, kas viņiem ir tik ļoti nepieciešams. Rehabilitācijas, procedūras, nodarbības – tā ir šo bērnu ikdiena, lai iespējami reālāks kļūtu katra bērniņa vecāku sapnis – pieaugot kļūt iespējami patstāvīgākiem.

“Mēs ikviens varam sniegt savu atbalstu šiem īpašajiem bērniem un viņu izturīgajiem un varonīgajiem vecākiem. Mēs visi kopā varam palīdzēt mazināt sāpes, palīdzēt attīstīties, augt un staigāt tiem, kurus skārusi smaga slimība un kuri visa mūža garumā būs īpašie bērni. Mēs visi kopā varam viņiem atvieglot ikdienu un uzlabot viņu dzīves kvalitāti un pavērt jaunas iespējas,” aicina labdarības fonda BeOpen valdes locekle Ingrīda Šmite.

Fotoprojekta izstāde “Neērtie bērni” divu gadu laikā apceļo Latvijas pilsētas ar cerību, ka šīs fotogrāfijas darīs sabiedrību kaut mazliet atvērtāku, saprotošāku un cilvēcīgāku.

Plašāka informācija un fotostāsti par katru no bērniņiem ir aplūkojami fotogrāfes lapā.

Ja jūs ir uzrunājuši šie aizkustinošie fotoizstādes stāsti un jūs vēlaties atvērt savu sirdi un sniegt kaut vismazāko atbalstu kādam no šiem īpašajiem bērniem Rīgā, Jelgavā, Tukumā, Gulbenē, mēs dodam šādu iespēju, izdarot mērķa ziedojumu labdarības fonda “BeOpen” kontā, norādot, kuram no divpadsmit attēlos redzamajiem bērniem tas ir veltīts – Annijai, Aleksandram, Dominikam, Elīzai, Jēkabam, Katei, Līgai Pārslai, Martai, Madaram, Miķelim, Ragnāram vai Rūtai.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis - projekts Neērtie bērni – vārds (kam)

Izdarot ziedojumu, lūdzam minēt projektu un norādīt bērniņa vārdu, kuru vēlaties atbalstīt.

Apvienojot spēkus, kopā var paveikt daudz un palīdzēt vairāk!