Palīdzam augt un staigāt


Astoņgadīgās Katrīnas dzīves lielākais sapnis ir patstāvīgi staigāt, rotaļāties kopā ar saviem vienaudžiem un būt pēc iespējas mazāk atkarīgai no apkārtējo palīdzības. Lai Katrīna to sasniegtu, viņai ir nepieciešamas speciālas abu kāju ortozes un liels darbs, lai iemācītos ar tām pārvietoties.

Katrīna, tāpat kā visi bērni, strauji aug, tāpēc ortozes ir jāmaina ik pēc pusotra gada, regulāri tās pagarinot un regulējot. Šogad Katrīnas ģimenei nāca palīgā Baltikums Foundation, apmaksājot staigāšanai nepieciešamo ortožu izgatavošanu.

Katrīna ir sirsnīga, pacietīga un ļoti apņēmīga meitene, vidējā māsiņa ģimenē. Viņa ir piedzimusi ar smagu diagnozi, pārcietusi nopietnas neiroloģiskas operācijas, jau kopš sešu mēnešu vecuma vairākas reizes nedēļā vingro pie fizioterapeita, apmeklē osteopātu, ergoterapeitu, baseinu un siltajā gadalaikā – arī reitterapiju. Ortozes ir nepieciešamas, lai veicinātu meitenes neiromuskulāro attīstību. To lietošana palīdz pilnveidot nepieciešamās spējas, kuras pilnīgi veseliem bērniem ir pašsaprotamas – rotaļāties, kustēties, pārvietoties.

Nupat Katrīna ir uzsākusi arī savas skolas gaitas. No sirds līdzi dzīvojam, lai mazās Katrīnas un viņas ģimenes izturība palīdz meitenei ikdienā būt aktīvai savu draugu vidū!