Labdarības programma "Zaļā lampa"

Kopīgiem spēkiem mēs noteikti varam izdarīt vairāk un palīdzēt vairāk!


Katru otrdienu plkst.12.00 Radio Baltkom ēterā (93,9 FM) skan ‘’Zaļā lampa” - labdarības radio raidījums par tiem, kam vajadzīga palīdzība un tiem, kuri ir gatavi palīdzēt paši.

Katru otrdienu klausītāji tiek iepazīstināti ar kādu īpašu varoni, kurš patiesi laimīgs ir tikai sapņos un kuram ļoti nepieciešams mūsu atbalsts. Ikviens, kuram ir atsaucīga un dāsna sirds, ziedojumam var izmantot labdarības tālruni 9 000 6384. Viens zvans maksā 1,42 EUR.

Ja esat gatavs sniegt lielāku atbalstu, ar savu maksājuma karti varat ziedot tieši šeit vai izdarīt pārskaitījumu caur internetbanku mērķa kontā Zaļā lampa.

No 24. līdz 30. augustam labdarības programma ZAĻĀ LAMPA bija veltīta 11 mēnešus mazajam Iļjam. Puisēnam ir smaga diagnoze - trigonocefālija jeb galvaskausa deformācija. Vienīgā iespējamā ārstēšana šādas diagnozes gadījumā ir ķirurģiska operācija. Mazuļiem tiek veikta sarežģīta galvaskausa rekonstrukcija, pretējā gadījumā galvaskauss neaug, kā rezultātā smadzenes tiek saspiestas, izraisot neatgriezeniskas sekas – garīgu atpalicību, dzirdes un redzes traucējumus u.c. Māmiņa ir konsultējusies ar ķirurgiem vairākās klīnikās Vācijā un Krievijā, un jau septembrī Iļju ir gatavas uzņemt divas Krievijas klīnikas, kur pieredzējuši ķirurgi specializējas šādu diagnožu ārstēšanā. Ļoti sarežģītajai operācijai un ilgajam ārstniecības procesam ir saziedoti 35 048 EUR! Vairāk par māmiņas pieredzi un ceļu cīņai ar šo smago diagnozi lasiet šeit(31.08.2021.)

• No 31. augusta līdz 6. septembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta divgadīgajai Veronikai ar diagnozi - autisms. Mazās Veronikas ģimenē tas nozīmē, ka meitenīte noslēdzas sevī, pārstāj smaidīt, pārstāj runāt, pāriet uz īsām zilbēm, vairs neskatās acīs, nevēlas kontaktēties, nereaģē uz savu vārdu, slēpjas zem galda un ilgi tur sēž. Diagnoze, ar kuru var cīnīties. Jo agrīnākā vecumā konstatēta, jo ātrāk var uzsākt nodarbības. Šobrīd šī ir viena no biežāk sastopamajām diagnozēm, kurām finansējuma nepietiek. Tāpēc nākas lūgt palīdzību draugiem, radiem, kolēģiem un vienkārši sirdscilvēkiem. Veronikas atbalstam ir saņemti ziedojumi 3919 EUR apmērā. Plašāk par mazo Veroniku un mammas cīņu ar šo diagnozi, lasiet šeit. (07.09.2021.)

No 7. līdz 13. septembrim palīdzējām 3-gadīgajam Timofejam. Lai cīnītos ar veselības traucējumiem, ko radīja Asperegera sindroms, ir saņemti ziedojumi 9254 EUR. Plašāk par mammas ceļu uz šo diagnozi aicinām lasīt šeit. (14.09.2021.)

No 14. līdz 27. septembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta 4-gadīgiem dvīņiem. Šobrīd atmiņas, domāšanas un komunikācijas attīstībā Miša un Ksenija ir aptuveni 2,5-3 gadīgu bērnu līmenī. Jau 23. oktobrī dvīņus gaida specializētajā klīnikā Pēterburgā, lai palīdzētu atrast iemeslu, noteiktu diagnozi un vajadzīgo ārstēšanu. Tāpēc nepieciešama mūsu palīdzība. Mišas un Ksenijas ārstēšanai ir saņemti ziedojumi 9304 EUR apmērā. Plašāk par dvīņiem un māmiņas ceļu uz diagnozi lasiet šeit. (28.09.2021.)

No 28. septembra līdz 4. oktobrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta rīdziniekam Andrejam Greidānam. Viņam ir tikai 43 gadi un ir nepieciešams atbalsts cīņai ar onkoloģisku saslimšanu. Andreja atbalstam ir saņemti ziedojumi 5066 EUR apmērā. Plašāk par Andreja diagnozi un viņu pašu aicinām lasīt šeit. (05.10.2021.)

No 5. līdz 11. oktobrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta Jevģēnijam un Jeļenai Seladjiniem. Viņi pārvietojas ratiņkrēslos, pirms dažiem gadiem ir iepazinušies pansionātā, tagad abi dzīvesbiedri dzīvo nelielā dzīvoklītī Ķengaragā. Viņiem nepieciešams atbalsts gan pacēlāja iegādei, lai varētu brīvi izbraukt ārā no dzīvokļa un būt patstāvīgiem savās ikdienas gaitās, gan ārstniecībai. Seladjinu atbalstam un pacēlāja iegādei ir saņemti ziedojumi 5624 eur apmērā. Ar apņēmīgajiem dzīvesbiedriem aicinām iepazīties plašāk šeit. (12.10.2021.)

No 12. līdz 17. oktobrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta četrgadīgajai Emīlijai no Ķekavas. Viņai ir reta ģenētiska saslimšana – Drave sindroms. Tiek meklēti piemērotākie medikamenti un notiek fizioterapijas un ergoterapijas nodarbības. Tām pateicoties, Emīlija ir sākusi labāk un drošāk staigāt, cenšas runāt, kā arī patstāvīgi ēst un ģērbties. Taču nodarbības ir jāturpina regulāri un intensīvi, tāpēc nepieciešams mūsu atbalsts. Emīlijai ir saņemti ziedojumi 7004 eur apmērā. Plašāk par šo reto diagnozi, Emīliju un viņas ģimeni aicinām lasīt šeit. (18.10.2021.)

No 18. līdz 25. oktobrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta Klārai no Olaines, lai iegādātos pārnēsājamo skābekļa aparātu, kas viņai ļautu iziet uz ielas un rūpēties par savu 10-gadīgo dēļu. Klārai atbalstam ir saņemti 6962 eur. Plašāk par Klāru un viņas dzīves sarežģīto ikdienu var lasīt šeit. (26.10.2021.)

 No 26.oktobra līdz 1.novembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta sešgadīgajam Adrianam no Tukuma. Zēnam ir autiskā spektra traucējumi, tāpēc nepieciešamas nodarbības komunikācijas un sociālo iemaņu apgūšanai. Adriana veselības uzlabošanas nodarbībām ir saņemti ziedojumi 5001 eiro apmērā. Par Adrianu un viņa neatlaidīgo mammu aicinām lasīt šeit. (02.11.2021.)

•  No 2. līdz 16. novembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta 18-gadīgajai Zanei no Siguldas. 41 175 eiro – tāda ir patstāvīgas elpošanas un cerīgas, kvalitatīvākas dzīves cena. Vienīgā reālā iespēja atgriezt Zanei balsi un atrisināt problēmas ar elpošanu ir veikt elpošanas ceļu paplašināšanas un trahejas rekonstrukcijas operāciju Štutgartes klīnikā. Par Zanes cīņu par iespēju runāt un elpot daudzu gadu garumā plašāk lasiet šeit. (16.11.2021.)

No 16. līdz 22. novembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta četrgadīgajam Georgijam. Zēnam ir autisms, un nepieciešams atbalsts ABA terapijas nodarbībām sociālo prasmju un komunikācijas uzlabošanai. Georgija atbalstam ir saņemti ziedojumi 5163 EUR apmērā. Par autismu un mazo Georgiju plašāk aicinām lasīt šeit. (23.11.2021.)

  No 23. līdz 29. novembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta astoņgadīgajam Aleksam no Pļaviņām. Zēnam ir nepieciešamas ortozes un nopietns rehabilitācijas nodarbību kurss. Ir saņemts ziedojums 5071 EUR apmērā. Plašāk par Aleksa nelaimi un sarežģīto ceļu uz izveseļošanos lasiet šeit. (30.11.2021.)

No 30. novembra līdz 6.decembrim labdarības programma Zaļā lampa veltīta divgadīgajam Jelisejam. Puisēnam ir runas attīstības traucējumi, saglabājoties normālai dzirdei un intelektam. Ir nepieciešams atbalsts trešajam rehabilitācijas kursam Pēterburgas klīnikā. Jeliseja atbalstam ir saņemti 7175 EUR. Vairāk par puisēnu aicinām lasīt šeit. (07.12.2021.)

No 7. līdz 14. decembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta dvīņiem Ksenijai un Mihailam, lai turpinātu uzsākto ārstniecības kursu Sankt-Pēterburgas klīnikā "Doktrīna". Līdz decembra beigām ir nepieciešams atbalsts vēl 5850 EUR apmērā. Dvīņu atbalstam ir saņemti 4193 EUR. Par līdzšinējo pieredzi klīnikā aicinām lasīt šeit. (14.12.2021.)

 No 14. līdz 20. decembrim labdarības programma Zaļā lampa bija veltīta četrgadīgajai Melānijai. Meitenei ir reta ģenētiska slimība - Reta sindroms. Ir nepieciešama intensīva speciāla terapija un rehabilitācija, lai uzturētu Melāniju stabilā stāvoklī un nepieļautu kustību iemaņu atrofiju. Melānijai ir saņemts atbalsts 6962 EUR apmērā. Tuvāk ar Melāniju un viņas stāstu aicinām iepazīties šeit. (21.12.2021.)

No 20. decembra līdz 3. janvārim labdarības programma Zaļā lampa veltīta trīs vienas ģimenes bērniņiem - Danielam (6), Gabrielai (4), Namejam (2) Miežiem ir diagnosticēts autisms. Nepieciešamais atbalsts regulārām nodarbībām saņemts 7945 EUR apmērā. Vairāk par autisma skarto ģimeni aicinām lasīt šeit. (04.01.2022.)

No 4. līdz 10. janvārim labdarības programma Zaļā lampa tika veltīta mazajai Ancei Mālupes pagastā. Meitenītei martā būs 2 gadiņi un viņu gaida Polijas klīnikā, lai uzsāktu cilmes šūnu transplantāciju viņas veselības uzlabošanai. Ances atbalstam ir saņemti ziedojumi 36 014 EUR apmērā. Ances skarbo stāstu aicinām izlasīt šeit. (11.01.2022.) 

No 11. līdz 24. janvārim labdarības programma Zaļā lampa tiek veltīta brāļiem ar autisma diagnozi - Raivo (14) un Rihardam (8). Abiem zēniem ir nepieciešamas regulāras ABA terapijas nodarbības, lai soli pa solim uzlabotu viņu komunikāciju un sociālās prasmes, lai palīdzētu iekļauties sabiedrībā un koriģētu viņu uzvedību. Plašāk par abiem zēniem un ģimenes cīņu ar autisma diagnozi lasiet šeit. (11.01.2022.)

Būsim pateicīgi par katru ziedojumu.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Mērķis – atbalsts Rihardam un Raivo Grīnvaldiem

Visi ziedojumi, kas nedēļas laikā līdz nākamajai otrdienai tiek saņemti uz Ziedojuma tālruni vai ieskaitīti mērķa kontā Zaļā lampa, tiek nodoti radio raidījuma varoņa ārstniecības vai rehabilitācijas izdevumiem.

Mēs katrs varam savu mazo artavu pievienot, lai kopā paveicam labu lielu darbu!

Tos, kam nepieciešama palīdzība, un tos, kas vēlas palīdzēt, papildus jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz epastu – info@beopen.lv

Informācijai. Ikvienam Zaļās lampas labdarības programmas dalībniekam ir iespējams sniegt papildus atbalstu jebkurā laikā, arī ārpus minētajiem datumiem. Tādā gadījumā, veicot ziedojumu uz BeOpen kontu nr. - LV59 CBBR 1123 2155 000 10, - jānorāda konkrētā ziedojuma saņēmēja vārds.