Labdarības programma "Zaļā lampa"

Kopīgiem spēkiem mēs noteikti varam izdarīt vairāk un palīdzēt vairāk!


Pēc vasaras pārtraukuma mūsu programma atgriežas ēterā! Katru otrdienu plkst.16.00 Radio Baltkom ēterā (93,9 FM) atkal skan ‘’Zaļā lampa” - labdarības radio raidījums par tiem, kam vajadzīga palīdzība un tiem, kuri ir gatavi palīdzēt paši.

Katru otrdienu klausītāji tiek iepazīstināti ar kādu īpašu varoni, kurš patiesi laimīgs ir tikai sapņos un kuram ļoti nepieciešams mūsu atbalsts. Ikviens, kuram ir atsaucīga un dāsna sirds, ziedojumam var izmantot labdarības tālruni 9 000 6384. Viens zvans maksā 1,42 EUR.

Ja esat gatavs sniegt lielāku atbalstu, ar savu maksājuma karti varat ziedot tieši šeit vai izdarīt pārskaitījumu caur internetbanku mērķa kontā Zaļā lampa.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Mērķis – Zaļā lampa

Visi ziedojumi, kas nedēļas laikā līdz nākamajai otrdienai tiek saņemti uz Ziedojuma tālruni vai ieskaitīti mērķa kontā Zaļā lampa, tiek nodoti radio raidījuma varoņa ārstniecības vai rehabilitācijas izdevumiem.

No 1. līdz 7.oktobrim labdarības programmas Zaļā lampa ietvaros 17-gadīgajai Valērijai Žukovai Rīgā tika saziedoti 6486 EUR. Labsirdīgā meitene nepārstāj ticēt brīnumiem. Lai arī viņa nestaigā un praktiski nespēj patstāvīgi kustēties, pēc ilgstošas rehabilitācijas viņa ir iemācījusies ar kreisās rokas lielo pirkstu rakstīt uz planšetes, un tas ir liels panākums. Valērija nedrīkst apstāties, tāpēc ir svarīgi palīdzēt nodrošināt meitenei divus rehabilitācijas kursus gadā. Vienam intensīvajam kursam nepieciešami apmēram 3500 EUR. Plašāk par Valēriju un viņas ticību labajam lasiet šeit. (08.10.2019.)

* Trīsgadīgajam Kristapam Gulbim no Vecumniekiem ir smagas diagnozes un viņa attīstībai ir nepieciešams nopietns ārstēšanas un rehabilitācijas kurss: šobrīd puisēns vēl nespēj patstāvīgi sēdēt un tikai pavisam nesen zēna sejā ir parādījies pirmais smaids. Vecāku mīlestība dara neiespējamo. Konsultējoties ar ārstiem, ir atrastas rehabilitācijas metodes, kas varētu palīdzēt mazajam Kristapam. 10 750 EUR – tā ir nepieciešamā summa, kas dotu cerību un pamatu mazā Kristapa attīstībai. No 8. līdz 14.oktobrim Kristapam ir saziedoti 7562 EUR. Ar puisēnu, viņa ģimeni un īpašajām rehabilitācijas metodēm aicinām lasīt šeit. (15.10.2019.)

* 12-gadīgais Iļja Baranovs dzīvo nepārtrauktās sāpēs, naktīs Iļjam jāguļ ar speciālu masku, lai miega laikā neapstātos elpošana. Pēdējos trijos gados zēna stāvoklis pasliktinās. Ir nepieciešama mūsu palīdzība 5500 EUR apmērā, lai Iļjam veiktu pilnu izmeklēšanu, noskaidrotu slimības cēloņus, noteiktu precīzu diagnozi un nozīmētu pareizu ārstēšanu. No 15. līdz 21. oktobrim Iļjam saziedots atbalsts 5200 EUR apmērā! Paldies visiem! Ar optimistisko Iļju sīkāk aicinām iepazīties šeit. (22.10.2019.)

* Jakovs Burļajevs ir spējīgs un talantīgs 16-gadīgs puisis. Viņš pēc skaņas spēj noteikt automašīnas defektus, kolekcionē vinila plates un vecus mehāniskos pulksteņus, ir absolvējis mūzikas skolu un lieliski spēlē klavieres. Jakovs ir neredzīgs, spēj saredzēt tikai gaismu. Lai saglabātu acis, ir nepieciešama operācija, kas izmaksā 2800 EUR. No 22. līdz 28. oktobrim mums kopā izdevās savākt 3319 EUR. Paldies visiem atsaucīgajiem ziedotājiem. Ar romantisko un neparasto puisi sīkāk iepazīties var šeit. (29.10.2019.)

* 12-gadīgais Timofejs Okulevičs  ir ārkārtīgi draudzīgs un sirsnīgs zēns, kuru interesē visa pasaule. Tima, kā viņu sauc vecāki, jau no bērnības sapņo kļūt par dīdžeju, taču izrunāt vārdus skaidri un brīvi, lai viņu saprastu, zēnam neizdodas. Tima slimo jau kopš dzimšanas. Viņam ir sarežģīta un ļoti reta diagnoze – Viljamsa sindroms (ģenētiskas problēmas ar sirdi un, kā rezultāts, palēnināta attīstība). Latvijā šādu bērnu ir tikai 12.  Mūsu atbalsts ir nepieciešams nodarbībām ar logopēdu uz gadu (divas nodarbības nedēļā), kas izmaksā 2400 EURNo 29. oktobra līdz 4. novembrim ir saziedoti 2070 EUR. Timofejam vēl var palīdzēt, pārksaitot līdzekļus uz labdarības fonda BeOpen kontu, kā mērķi norādot "palīdzība Timofejam Okulevičiam". Aicinām iepazīties ar Timofeju šeit. (05.11.2019.)

*Rīdzinieki Raivo un Rihards Grīnvaldi ir autisti.

Vecākajam Raivo ir 13 gadi. Aizdomas par to, ka kaut kas nav kārtībā, vecākiem parādījās, kad Raivo bija trīs gadiņi. Bērnam pēkšņi sākās krampji, viņš sāka dīvaini uzvesties, nerunāja, pārstāja komunicēties. 10gadi neatlaidīga darba un nepārtrauktu nodarbību deva savus rezultātus – šodien Raivo ir atvērts, sirsnīgs un centīgs zēns. Viņš ir sācis izrunāt atsevišķus vārdus, turklāt vienlaicīgi latviešu, krievu un angļu valodā.

Jaunākajam dēlam Rihardam šogad palika 6. Viņš nerunā. Salīdzinot ar vecāko brāli, Rihards ir vēl grūtāks bērns – spītīgs, nevaldāms, ļoti skaļš un aktīvs.

Mūsu palīdzība ir vajadzīga, lai apmaksātu abiem brāļiem ārstu nozīmēto ABA terapijas kursu Rīgas daudzfunkcionālajā mācību centrā un sociālpediatrijas kursu centrā “Iespēja izaugsmei”.Vienas nodarbības cena ir 25 eiro. Kopā abiem bērniem ir nepieciešams savākt 5000 EUR. No 5. līdz 11. novembrim mums kopā izdevās savākt 4800 EUR. Uzzināt visu brāļu ģimenes stāstu aicinām šeit. (12.11.2019.)

*Zanīte Rumpe no Dundagas ir apburoša mazulīte, ar skaistām acīm un zīdainiem blondiem matiem, līdzīga mazam eņģelītim. Viņu mīl un lolo visa ģimene. Zane ir vienīgā Latvijā, kurai ir atklāta ļoti reta ģenētiska saslimšana – Krabbes slimība. Meitenītei ir nepilni četri gadiņi. Viņa jau ir divas reizes pārsniegusi oficiāli sev atvēlēto laiku.

Šobrīd Zanītei mājās ļoti noderētu speciāls aparāts – ķermeņa vibrācijas platforma Galileo. Ar tās palīdzību tiek trenētas dažādas muskuļu grupas, ļaujot dažādot un uzturēt kustības, uzlabot elpošanu un refleksus, nostiprināts ķermenis. Tas ir ļoti dārgs aparāts, un ģimene nevar to atļauties. Platformas Galileo cena ir 5300 EUR.  No 12.līdz 18.novembrim Zanītei ir saziedoti 16 123 EUR, kas ļaus sniegt smagi slimajai meitenītei vēl lielāku atbalstu, atvieglojot viņas ikdienu. Iepazīties ar Zani un viņas ģimeni ar Zani un viņas ģimeni aicinām šeit. (19.11.2019.)

*Lai valmierietiem Robertam Jurkam uzlabotu spējas staigāt un sniegtu nozīmīgu atbalstu jaunieša turpmākajai dzīvei, ir nepieciešama sarežģīta operācija, kura tiks veikta Minhenes klīnikā. Nepieciešama palīdzība 13 000 EUR apmērā. No 19. līdz 25.novembrim ir saņemti ziedojumi 9200 EUR apmērā. Mēs ticam, ka līdz plānotās operācijas laikam atbalstam būs visa nepieciešamā summa. Palīdzēt Robertam var ziedojot uz labdarības fonda BeOpen kontu, norādot, ka tas ir mērķziedojums Robertam Jurkam. Ar Robertu un viņa ģimeni aicinām iepazīties šeit. (26.11.2019.)

*Latvijas žurnālists Igors Meidens negadījumā ir guvis smagu galvaskausa traumu un ir daļēji paralizēts. Lai iespējami sekmīgāk atjaunotu Igora spējas patstāvīgi staigāt, ir nepieciešams intensīvs rehabilitācijas kurss specializētajā Slovākijas centrā ADELI. Aizvadītās nedēļas laikā Igora atbalstam ir saņemti ziedojumi 6841 EUR apmērā. Sīkāk par negadījumu un Igora cīņu par atveseļošanos lasiet šeit. (03.12.2019.)

*No 3.līdz 8.decembrim labdarības programma tiek veltīta Rīgas Katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam, lai pilnvērtīgi nodrošinātu viņu iespējas mācīties kopā ar pārējiem bērniem. Plašāk par skolu un tās audzēkņiem lasiet šeit.

Sniegt atbalstu var ziedojot uz labdarības fonda BeOpen kontu:

Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, 
Rīgas katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam.

Informācijai. Ikvienam Zaļās lampas labdarības programmas dalībniekam ir iespējams sniegt papildus atbalstu jebkurā laikā, arī ārpus minētajiem datumiem. Tādā gadījumā, veicot ziedojumu uz BeOpen kontu nr.  - 
LV59 CBBR 1123 2155 000 10,  - jānorāda konkrētā ziedojuma saņēmēja vārds.