Labdarības programma "Zaļā lampa"

Kopīgiem spēkiem mēs noteikti varam izdarīt vairāk un palīdzēt vairāk!


Pēc vasaras pārtraukuma mūsu programma atgriežas ēterā! Katru otrdienu plkst.16.00 Radio Baltkom ēterā (93,9 FM) atkal skan ‘’Zaļā lampa” - labdarības radio raidījums par tiem, kam vajadzīga palīdzība un tiem, kuri ir gatavi palīdzēt paši.

Katru otrdienu klausītāji tiek iepazīstināti ar kādu īpašu varoni, kurš patiesi laimīgs ir tikai sapņos un kuram ļoti nepieciešams mūsu atbalsts. Ikviens, kuram ir atsaucīga un dāsna sirds, ziedojumam var izmantot labdarības tālruni 9 000 6384. Viens zvans maksā 1,42 EUR.

Ja esat gatavs sniegt lielāku atbalstu, ar savu maksājuma karti varat ziedot tieši šeit vai izdarīt pārskaitījumu caur internetbanku mērķa kontā Zaļā lampa.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Mērķis – Zaļā lampa

Visi ziedojumi, kas nedēļas laikā līdz nākamajai otrdienai tiek saņemti uz Ziedojuma tālruni vai ieskaitīti mērķa kontā Zaļā lampa, tiek nodoti radio raidījuma varoņa ārstniecības vai rehabilitācijas izdevumiem.

No 1. līdz 7.oktobrim labdarības programmas Zaļā lampa ietvaros 17-gadīgajai Valērijai Žukovai Rīgā tika saziedoti 6486 EUR. Labsirdīgā meitene nepārstāj ticēt brīnumiem. Lai arī viņa nestaigā un praktiski nespēj patstāvīgi kustēties, pēc ilgstošas rehabilitācijas viņa ir iemācījusies ar kreisās rokas lielo pirkstu rakstīt uz planšetes, un tas ir liels panākums. Valērija nedrīkst apstāties, tāpēc ir svarīgi palīdzēt nodrošināt meitenei divus rehabilitācijas kursus gadā. Vienam intensīvajam kursam nepieciešami apmēram 3500 EUR. Plašāk par Valēriju un viņas ticību labajam lasiet šeit. (08.10.2019.)

* Trīsgadīgajam Kristapam Gulbim no Vecumniekiem ir smagas diagnozes un viņa attīstībai ir nepieciešams nopietns ārstēšanas un rehabilitācijas kurss: šobrīd puisēns vēl nespēj patstāvīgi sēdēt un tikai pavisam nesen zēna sejā ir parādījies pirmais smaids. Vecāku mīlestība dara neiespējamo. Konsultējoties ar ārstiem, ir atrastas rehabilitācijas metodes, kas varētu palīdzēt mazajam Kristapam. 10 750 EUR – tā ir nepieciešamā summa, kas dotu cerību un pamatu mazā Kristapa attīstībai. No 8. līdz 14.oktobrim Kristapam ir saziedoti 7562 EUR. Ar puisēnu, viņa ģimeni un īpašajām rehabilitācijas metodēm aicinām lasīt šeit. (15.10.2019.)

* 12-gadīgais Iļja Baranovs dzīvo nepārtrauktās sāpēs, naktīs Iļjam jāguļ ar speciālu masku, lai miega laikā neapstātos elpošana. Pēdējos trijos gados zēna stāvoklis pasliktinās. Ir nepieciešama mūsu palīdzība 5500 EUR apmērā, lai Iļjam veiktu pilnu izmeklēšanu, noskaidrotu slimības cēloņus, noteiktu precīzu diagnozi un nozīmētu pareizu ārstēšanu. No 15. līdz 21. oktobrim Iļjam saziedots atbalsts 5200 EUR apmērā! Paldies visiem! Ar optimistisko Iļju sīkāk aicinām iepazīties šeit. (22.10.2019.)

* Jakovs Burļajevs ir spējīgs un talantīgs 16-gadīgs puisis. Viņš pēc skaņas spēj noteikt automašīnas defektus, kolekcionē vinila plates un vecus mehāniskos pulksteņus, ir absolvējis mūzikas skolu un lieliski spēlē klavieres. Jakovs ir neredzīgs, spēj saredzēt tikai gaismu. Lai saglabātu acis, ir nepieciešama operācija, kas izmaksā 2800 EUR. No 22. līdz 28. oktobrim mums kopā izdevās savākt 3319 EUR. Paldies visiem atsaucīgajiem ziedotājiem. Ar romantisko un neparasto puisi sīkāk iepazīties var šeit. (29.10.2019.)

* 12-gadīgais Timofejs Okulevičs  ir ārkārtīgi draudzīgs un sirsnīgs zēns, kuru interesē visa pasaule. Tima, kā viņu sauc vecāki, jau no bērnības sapņo kļūt par dīdžeju, taču izrunāt vārdus skaidri un brīvi, lai viņu saprastu, zēnam neizdodas. Tima slimo jau kopš dzimšanas. Viņam ir sarežģīta un ļoti reta diagnoze – Viljamsa sindroms (ģenētiskas problēmas ar sirdi un, kā rezultāts, palēnināta attīstība). Latvijā šādu bērnu ir tikai 12.  Mūsu atbalsts ir nepieciešams nodarbībām ar logopēdu uz gadu (divas nodarbības nedēļā), kas izmaksā 2400 EURNo 29. oktobra līdz 4. novembrim ir saziedoti 2070 EUR. Timofejam vēl var palīdzēt, pārksaitot līdzekļus uz labdarības fonda BeOpen kontu, kā mērķi norādot "palīdzība Timofejam Okulevičiam". Aicinām iepazīties ar Timofeju šeit. (05.11.2019.)

*Rīdzinieki Raivo un Rihards Grīnvaldi ir autisti.

Vecākajam Raivo ir 13 gadi. Aizdomas par to, ka kaut kas nav kārtībā, vecākiem parādījās, kad Raivo bija trīs gadiņi. Bērnam pēkšņi sākās krampji, viņš sāka dīvaini uzvesties, nerunāja, pārstāja komunicēties. 10gadi neatlaidīga darba un nepārtrauktu nodarbību deva savus rezultātus – šodien Raivo ir atvērts, sirsnīgs un centīgs zēns. Viņš ir sācis izrunāt atsevišķus vārdus, turklāt vienlaicīgi latviešu, krievu un angļu valodā.

Jaunākajam dēlam Rihardam šogad palika 6. Viņš nerunā. Salīdzinot ar vecāko brāli, Rihards ir vēl grūtāks bērns – spītīgs, nevaldāms, ļoti skaļš un aktīvs.

Mūsu palīdzība ir vajadzīga, lai apmaksātu abiem brāļiem ārstu nozīmēto ABA terapijas kursu Rīgas daudzfunkcionālajā mācību centrā un sociālpediatrijas kursu centrā “Iespēja izaugsmei”.Vienas nodarbības cena ir 25 eiro. Kopā abiem bērniem ir nepieciešams savākt 5000 EUR. No 5. līdz 11. novembrim mums kopā izdevās savākt 4800 EUR. Uzzināt visu brāļu ģimenes stāstu aicinām šeit. (12.11.2019.)

*Zanīte Rumpe no Dundagas ir apburoša mazulīte, ar skaistām acīm un zīdainiem blondiem matiem, līdzīga mazam eņģelītim. Viņu mīl un lolo visa ģimene. Zane ir vienīgā Latvijā, kurai ir atklāta ļoti reta ģenētiska saslimšana – Krabbes slimība. Meitenītei ir nepilni četri gadiņi. Viņa jau ir divas reizes pārsniegusi oficiāli sev atvēlēto laiku.

Šobrīd Zanītei mājās ļoti noderētu speciāls aparāts – ķermeņa vibrācijas platforma Galileo. Ar tās palīdzību tiek trenētas dažādas muskuļu grupas, ļaujot dažādot un uzturēt kustības, uzlabot elpošanu un refleksus, nostiprināts ķermenis. Tas ir ļoti dārgs aparāts, un ģimene nevar to atļauties. Platformas Galileo cena ir 5300 EUR.  No 12.līdz 18.novembrim Zanītei ir saziedoti 16 123 EUR, kas ļaus sniegt smagi slimajai meitenītei vēl lielāku atbalstu, atvieglojot viņas ikdienu. Iepazīties ar Zani un viņas ģimeni ar Zani un viņas ģimeni aicinām šeit. (19.11.2019.)

*Lai valmierietiem Robertam Jurkam uzlabotu spējas staigāt un sniegtu nozīmīgu atbalstu jaunieša turpmākajai dzīvei, ir nepieciešama sarežģīta operācija, kura tiks veikta Minhenes klīnikā. No 19. novembra līdz 20. decembrim operācijai nepieciešamais atbalsts ir saņemts (13 125 EUR). Taču Robertam pēc tam būs nepieciešama ilgstoša un intensīva rehabilitācija, tāpēc visi papildus Robertam ziedotie līdzekļi būs novirzīti tieši šim mērķim. Ar Robertu un viņa ģimeni aicinām iepazīties šeit. (23.12.2019.)

*Latvijas žurnālists Igors Meidens negadījumā ir guvis smagu galvaskausa traumu un ir daļēji paralizēts. Lai iespējami sekmīgāk atjaunotu Igora spējas patstāvīgi staigāt, ir nepieciešams intensīvs rehabilitācijas kurss specializētajā Slovākijas centrā ADELI. Aizvadītās nedēļas laikā Igora atbalstam ir saņemti ziedojumi 6841 EUR apmērā. Sīkāk par negadījumu un Igora cīņu par atveseļošanos lasiet šeit. (03.12.2019.)

*Decembrī mēs uzsākam īpašu labdarības programmu Rīgas Katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam, lai pilnvērtīgi nodrošinātu viņu iespējas mācīties kopā ar pārējiem bērniem. No 3. līdz 10.decembrim ir saņemti 1573 EUR. Šim nozīmīgajam projektam nepieciešami vairāk nekā 30 000 EUR, tāpēc mēs turpinām šo ziedojumu programmu un ikviens var sniegt atbalstu, veicot pārskaitījumu uz labdarības fonda BeOpen kontu, norādot ziedojuma mērķi - Rīgas katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam.  Plašāk par skolu un tās audzēkņiem lasiet šeit.(10.12.2019.)

*Jaunai brīnišķīgai māksliniecei no Lielvārdes - Ievai Jaundalderei ir nepieciešams atbalsts sadzīvošanai ar augstas pakāpes diabētu. Atbalsts 5100 EUR apmērā sniegtu Ievai drošāku pamatu nākamo trīs gadu garumā un iespēju viņas lielā sapņa realizēšanai. No 10. līdz 17.decembrim Ievai ir saziedoti 3372 EUR. Ikviens var joprojām sniegt atbalstu, veicot pārskaitījumu uz labdarības fonda Beopen kontu, norādot ziedojuma mērķi - Ievai Jaundalderei. Plašāk par pašu Ievu, viņas darbiem un iespējām sadzīvot ar smago slimību, lasiet šeit. (17.12.2019.)

*Kates un Ragnāra Platmaņu māmiņai ir nepieciešama mūsu palīdzība, lai viņa arī nākamgad varētu apmaksāt asistentu un abu bērnu nodarbības Latvijas autisma centrā iespējami intensīvākā režīmā. Tas palīdzēs viņai izturēt, bet bērniem dos iespēju attīstīties un pamazām, soli pa solim virzīties uz priekšu. Gada atbalstam nepieciešami 4500 EUR. No 17.līdz 27.decembrim ir saņemti ziedojumi 4645 EUR apmērā. Paldies visiem par atbalstu! Plašāk ar izturīgo mammu un mazo ģimenīti aicinām iepazīties šeit.(27.12.2019.)

*No 23.decembra līdz 7.janvārim labdarības programma Zaļā lampa veltīta 12-gadīgajiem Ričardam un Keitai. Dzemdību traumas rezultātā dvīņiem ir nopietni veselības traucējumi. Abiem bērniem nepieciešams 3 nedēļu intensīvs rehabilitācijas kurss Slovākijas klīnikā “Adeli”, kura izmaksas kopā ar ceļa un uzturēšanās izdevumiem sastādīs 14 800 EUR. Līdz 7.janvārim brālītim un māsiņai ir saņemti ziedojumi 12 966 EURPlašāk par dvīņiem, vecāku cīņu par viņu veselības uzlabošanu un māmiņas zaudējumu lasīt šeit. (07.01.2020.)

*No 7.janvāra līdz 4.februārim mēs turpināsim decembrī iesākto īpašo labdarības programmu Rīgas Katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam, lai pilnvērtīgi nodrošinātu viņu iespējas mācīties kopā ar pārējiem bērniem. Decembrī jau ir saņemti pirmie 1573 EUR. Šim nozīmīgajam projektam nepieciešami vairāk nekā 30 000 EUR, tāpēc mēs turpinām šo ziedojumu programmu un ikviens var sniegt atbalstu, veicot pārskaitījumu uz labdarības fonda BeOpen kontu, norādot ziedojuma mērķi - Rīgas Katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam. Plašāk par skolu un tās audzēkņiem lasiet šeit.(07.01.2020.)

Sniegt atbalstu var ziedojot uz labdarības fonda BeOpen kontu:

Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Maksājuma mērķis: 
Zaļā lampa, Rīgas Katoļu ģimnāzijas īpašo audzēkņu atbalstam.

Informācijai. Ikvienam Zaļās lampas labdarības programmas dalībniekam ir iespējams sniegt papildus atbalstu jebkurā laikā, arī ārpus minētajiem datumiem. Tādā gadījumā, veicot ziedojumu uz BeOpen kontu nr.  - 
LV59 CBBR 1123 2155 000 10,  - jānorāda konkrētā ziedojuma saņēmēja vārds.