Daiļslidošana bērniem ar invaliditāti

Daiļslidošanas trenere Olga Ņečajeva dara brīnumus – māca slidot bērniem ar cerebrālo trieku un Dauna sindromu. Nodarbības slimajiem bērniem – tā ir gan terapija, gan ārstēšana un rehabilitācija, gan iespēja atbrīvoties no bailēm un sāpēm, tikt vaļā no sajūtas, ka viņi nevienam nav vajadzīgi. Bērni sāk labāk staigāt, runāt, komunicēt.

Tas, ka smagi slimiem bērniem ir iespēja atnākt uz sporta klubu, uzvilkt kājās slidas un nodarboties ar profesionālu treneri, ir neaprakstāma veiksme. Olgas audzēkņu vidū ir bērni ar visdažādākajām diagnozēm – autisms, bērnu cerebrālā trieka, Aspergera sindroms, smadzeņu bojājumi, attīstības traucējumi utt. Olga nešķiro bērnus pēc diagnozēm. Viņa tos vienkārši mīl.

Papildus ikdienas nodarbībām Olgas audzēkņi piedalās starptautiskās sacensībās daiļslidošanā bērniem ar īpašām vajadzībām. Šobrīd ir sapnis sagatavot komandu pasaules olimpiādei Special Olimpics, kas notiks 2023. gada janvārī.

Olgas izveidotajā klubā TWIZZLE trenējas dažāda vecuma audzēkņi, nodarbības notiek Rīgā un Liepājā, taču visi audzēkņi ar īpašām vajadzībām trenējas bez maksas. Šo bērnu vecākiem arī nemaz nav iespēju apmaksāt nodarbības, jo visi līdzekļi nepieciešami veselības pamatfunkciju uzturēšanai.

Uzzinot par šo unikālo iespēju, pie Olgas vēršas arvien jauni smagi slimo bērnu vecāki. Viņu skaits noteikti būs lielāks, ja mēs atbalstīsim šīs nodarbības.

Jāatzīmē, ka trenere visu dara saviem spēkiem un pēc savas iniciatīvas – organizē piedalīšanos starptautiskās sacensībās, iesniedz pieteikumus, izdomā un gatavo programmas, meklē naudu, lai apmaksātu ledus īres un ceļa izdevumus… Ne sponsoru, ne valsts atbalsta šeit nav. 

Divi stāsti par īpašajiem daiļslidotājiem

Ornella Dančenko ir meitene ar Dauna sindromu. Dzemdību namā ārsti mēģināja pierunāt māmiņu atteikties no bērna, viņas veselība bija ļoti vāja, bija nepieciešams veikt vairākas sirds operācijas… Bet daiļslidošanā Ornella ieņem godalgotas vietas starptautiskās sacensībās. Aicinām noskatīties video ierakstā Ornellas uzstāšanos 2021. gada oktobrī Somijā, kur iegūta zelta medaļa.

Pats pirmais Olgas “īpašais” audzēknis pirms daudziem gadiem bija Deniss Kargins, zēns ar bērnu cerebrālo trieku, kurš ar grūtībām staigāja, taču sapņoja iemācīties slidot. Jau pēc gada ārsti konstatēja, ka Denisam ir uzlabojušies kustību refleksi un runas spējas. Sākumā viņš spēja iziet uz ledus, turoties pie speciāliem dzelzs vārtiņiem, tad iemācījās taisīt piruetes un pat lēcienus. Pēc kāda laika Deniss jau sāka piedalīties sacensībās un šova programmās. “Domāju, viņš tāds ir vienīgais pasaulē. Deniss ir simbols tam, ka viss ir iespējams, ja rod motivāciju,” uzskata trenere.

Olgas Ņečajevas audzēkņi ar īpašām vajadzībām prestižajās starptautiskajās sacensības Finland Trophy-21 ieguva 2 zelta un 1 sudraba medaļu. Ņemot vērā, ka slidotājiem ir BCT un citas saslimšanas, šis uzskatāms par īpaši augstu sasniegumu. Sīkāk par šīm sacensībā var izlasīt šeit. Tāpat aicinām ieskatīties ikdienas treniņos un treneres stāstā par saviem īpašajiem audzēkņiem.

Olga Ņečajeva ir sporta meistare dejās uz ledus, kādreizējā Latvijas čempione un daudzu starptautisko sacensību dalībniece. Viņa ir pabeigusi Sporta akadēmiju un Krievijas teatrālās mākslas institūtu, iegūstot baleta režisores specialitāti. Olga ir ne tikai augstākās raudzes profesionāle un sava darba entuziaste, bet arī cilvēks ar zelta sirdi, kas pati meklē risinājumus savu īpašo audzēkņu treniņiem.

Lai sniegtu iespēju skaitliski vēl vairāk bērniem ar cerebrālo trieku un Dauna slimību sākt nodarboties ar daiļslidošanu, uzlabot savu fizisko stāvokli un noticēt saviem spēkiem, ir nepieciešams atbalsts šīm nodarbībām. Mēs augstu novērtēsim katru ziedojumu.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV78 CBBR 1123 2155 00250
Banka:  BluOr Bank AS

SWIFT: CBBRLV22
Mērķis – Daiļslidošana bērniem ar invaliditāti