Speciālā pārtika palīdz dzīvot Emīlijai, Jānim un citiem bērniem


Latvijā ir vairāki desmiti bērnu, kuriem smagu slimību vai iedzimtu veselības sarežģījumu dēļ uzturā ir jālieto speciālā pārtika. Augot un attīstoties, bērna organisms pakāpeniski sāk pieņemt arī citus produktus, taču dzīves pirmajos gados šī speciālā pārtika ir šo īpašo bērnu izdzīvošanas noteikums. Diemžēl, speciālā pārtika ir ļoti dārga, 400-600 EUR mēnesī, atkarībā no bērniņa vecuma un nepieciešamās devas. Vairumam ģimeņu šie 5000 – 7000 EUR gadā ir nereāla summa.

Šo bērnu vidū ir arī 2016.gada augustā Rīgā priekšlaicīgi dzimusī Emīlija, kura ģimenē ir ienākusi kā ļoti gaidīts trešais bērniņš. Tikpat gaidīts īsi pirms Līgo svētkiem šajā pasaulē ienāca arī Jānītis, kuru rēzekniešu ģimenē ļoti gaidīja četrgadīgā māsiņa. Puisēns ir piedzimis ar vairākām anomālijām, un dažu mēnešu vecumā ir jau pārdzīvojis pirmo operāciju Somijā.

Mēs visi kopā varam palīdzēt dzīvot un augt šiem un citiem bērniņiem, nodrošinot viņiem nepieciešamo pārtiku katram nākamajam dzīves posmam. Visi saziedotie līdzekļi novirzīti speciālās pārtikas iegādei VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” mazajiem pacientiem 2017. un 2018.gadā.

Saziedoti: 11 295 EUR. Projekts slēgts.