Svētku pasākums bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem no visas Latvijas

Janvāra pirmajā nedēļā tika organizēts Ziemassvētku pasākums bērniem ar īpašām vajadzībām. Lai baudītu svētku koncertu un piedalītos radošajās darbnīcās, Latvijas Dzelzceļa muzejā kopā ar saviem vecākiem un audžuvecākiem pulcējās “Biedrības Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem” vairāk nekā 150 bērni un jaunieši ar invaliditāti no visiem Latvijas novadiem. Uz pasākumu tika aicināti bērni arī no valsts sociālās aprūpes centriem „Baldone”, „Pļavnieki”, „Rīga” un „Teika”, kopā pulcējot gandrīz 400 cilvēkus.

Svētku pasākumā dalībnieki labprāt izmantoja iespēju kopā ar rūķiem darboties radošajās darbnīcās, gatavot apsveikuma kartītes, rotājumus un dekorēt piparkūkas. Pēc aktīvās rosības radošajās darbnīcās bērni priecājās par muzikālo izrādi lieliem un maziem „Brīnumskapis”. Pasākuma atmosfērā iejusties palīdzēja dažādi pasaku tēli un Dakteri Klauni. Svētku norises vietā varēja aplūkot tematisko izstādi „Mans Ziemassvētku sapnis”, - vairāk nekā 200 „Biedrības Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem” bērnu pašu radītos zīmējumus.

“Svētku prieks ir vajadzīgs visiem, taču ne katram ir iespējas apmeklēt sabiedriskos pasākumus. Ne visas vietas ir pieejamas bērniem ar pārvietošanās grūtībām, arī rocība ne vienai vien ģimenei ir ierobežota. Mūsu vidū daudz ir arī tādu bērnu, kuriem vienlaikus ar kustību traucējumiem ir smagākas mentāla rakstura diagnozes, un tāpēc vecāki bieži vien apzināti izvairās no publiskiem pasākumiem. Savā lokā pulcēties ir emocionāli vieglāk,” stāsta Ilze Kenne, “Biedrības Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem” valdes priekšsēdētāja. “Tieši tāpēc katru gadu cenšamies šādus svētkus sarīkot paši. Šogad, pateicoties lielajam labdarības fonda atbalstam, varējām tos noorganizēt plašākus un skaistākus un uzaicināt arī 20 īpašos bērnus no vairākiem Latvijas bērnu namiem,” atzīmē Ilze Kenne.