Vasaras nometne īpašajiem bērniem un viņu ģimenēm

No 18. līdz 21.jūnijam ar labdarības fonda “BeOpen” finansiālo atbalstu Skultes muižā īpašo bērnu ģimenēm notika nometne “Taureņu vasaras 2019”, kuru organizēja labdarības organizācija Palīdzēsim.lv. Tā ir vienīgā nometne Latvijā, kas tiek organizēta visai ģimenei, kurā aug bērni ar īpašām vajadzībām.

“Šogad nometne notika jau ceturto reizi. Bērniem šī nometne ir gan intensīva rehabilitācija, gan milzīgs notikums, ko viņi gaida pat vairāk nekā Ziemassvētkus. Savukārt māmiņām, kas ne uz mirkli nevar atstāt savus īpašos bērnus bez uzraudzības un palīdzības, šīs četras dienas ir iespēja kaut nedaudz atvilkt elpu, iegūt jaunu pieredzi, emocijas un sarunas biedrus. Tā ir maza saujiņa laimes un sirds siltuma, kas vēl ilgi paliek atmiņā,” nometnes lielo nozīmi atzīmē labdarības fonda BeOpen valdes locekle Ingrīda Šmite.

Doties uz nometni tika aicināti 60 dalībnieki – īpašie bērni, viņu vecāki, kā arī pusaudži no bērnu namiem. Lai uzdāvinātu viņiem šīs četras neaizmirstamās dienas, projektā katru gadu piedalās brīvprātīgie – gan jomas speciālisti, kas vada kursus, nodarbības un seminārus, gan palīgi, kas pieskata bērnus, asistē viņus nodarbībās, kā arī sniedz māmiņām fizisku atbalstu.

“Pēc savas būtības šī nometne nav atpūta un izklaide vecākiem un bērniem, bet gan dzīves skola ļoti koncentrētā formātā. Katrs nometnes programmas solis ir pārdomāts un veltīts kādai konkrētai prasmju attīstīšanai. Diemžēl valsts nesteidz tērēt naudu un pūliņus īpašo bērnu rehabilitācijai un apmācībai. Nereti ierēdņi mēģina pierunāt vecākus atdot šādus bērnus uz specializētiem internātiem. Šī ir nometne māmiņām, kas nepadodas. Kā arī tiem, kas uzņem savās ģimenēs bērnus no bērnu namiem,” stāsta Palīdzēsim.lv vadītāja Ilze Skuja.

Četras saules pielietas dienas tika pavadītas ģimenēm aktīvi iesaistoties radošās, sportiskās, izglītojošās un emocionāli piesātinātās aktivitātēs. Tās bija ļoti vērtīgas un nozīmīgas dienas gan visiem īpašajiem bērniem, gan viņu vecākiem.