Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļā atklāta jauna rotaļistaba

2015. gada 05. novembris

Šodien Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas nodaļā tika atklāta jauna rotaļistaba. Projekts realizēts, pateicoties labdarības fonda Baltikums Foundation iniciatīvai. Rotaļistabas dizainu izstrādāja NRJA arhitektu birojs.

Ik gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas nodaļā ārstējas simtiem bērnu, pagājušajā gadā tie bija 883 pacienti. Tieši šīs nodaļas pacientiem slimnīcā jāpavada visilgākais laiks, tādēļ jo īpaša nozīme ir videi. Pateicoties Baltikums Foundation iniciatīvai, ir izdevies realizēt jaunu projektu un izveidot īpašu rotaļistabu, tādējādi sniedzot atbalstu Onkoloģijas nodaļas pacientiem.

Šāda veida rotaļistabas projekts slimnīcā realizēts pirmo reizi. Izveidojot pirmo īpaša dizaina rotaļistabu Bērnu slimnīcā, ir cerība, ka iecerei atsauksies arī citi uzņēmēji. 

“Uzskatām, ka videi ir liela nozīme, esam gandarīti par realizēto projektu un pateicīgi iespējai kopīgi iepriecināt mazos pacientus, kuriem šobrīd jāārstējas slimnīcā. Aicinām arī citus uzņēmējus mums pievienoties un kopīgiem spēkiem izveidot rotaļistabas arī citās Bērnu slimnīcas nodaļās,” aicina Ingrīda Šmite, labdarības fonda Baltikums Foundation valdes locekle.

Rotaļistabas atklāšanas brīdī Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa komentēja: ”Kamēr Onkoloģijas nodaļas pacienti gaida jaunās telpas un šobrīd uzturas nedaudz šaurākos apstākļos, rotaļistaba ir jo īpaši svarīga. Bērni jau paspējuši to pozitīvi novērtēt, un sajūsmā ir ne tikai pacienti, bet arī viņu vecāki, jo projekta autoriem ir izdevies radīt sajūtu, ka, pārkāpjot slieksnim, mēs nonākam citā, ar slimnīcu nesaistītā realitātē. Bērniem un vecākiem ilgstoši uzturoties nodaļā vide ir ļoti svarīga, tādēļ sirsnīgs paldies atbalstītājiem un projekta veidotājiem par lielisko rezultātu!”

Jaunās rotaļistabas dizainu izstrādāja NRJA arhitektu birojs Ulda Lukševica un Elīnas Lībietes vadībā:

 “Mums bija prieks piedalīties rotaļistabas radīšanā. Rotaļistabas dizains ir fragments no sapņu meža, kur sapņot, spēlēties un būt nedaudz ārpus slimnīcas. Bērnu prieks ir mūsu prieks,” projektu komentē arhitekts Uldis Lukševics. 

Dizains tika izstrādāts, uzklausot slimnīcas personāla vēlmes. Realizējot ieceri, tika ņemts vērā, ka slimnīcā jāizmanto viegli kopjami materiāli, tāpat būtiski ir bijis arī tas, lai ir pietiekami daudz telpas rotaļlietu izvietošanai, kā arī svarīgi, lai, neskatoties uz rotaļistabas nelielo izmēru, tajā vienlaikus ir iespēja atrasties vairākiem cilvēkiem.

Rotāļistabas iekārtošanu veica RBSSkals būvniecības kompānija.